Siyah Gül Nasıl Yapılır?

Siyah Gül Nasıl Yapılır?

Siyah gül diğer tüm güllerden ve çiçeklerden farklı bir forma sahiptir. Sadece ilkbahar ve sonbahar aylarında siyah olan bu nadir çiçek türü, özel ıslah yöntemleri ile yetiştirilebilir. Bunun dışında atom enerjisi ve ışınlarla kullanarak siyah gül yetiştirmek mümkündür.

Siyah Gül nasıl elde edilir?

Kara gül yetiştirmek son derece zordur. Çünkü kara güller doğal olarak sadece Şanlıurfa’daki Halfeti ilçesinde yetişirler. En az 3 sene canlı kalan ve koparılınca rengi kırmızıya dönen kara güller, doğal toprağından alınıp köküyle başka bir toprağa taşındığında en iyi ihtimalle koyu bordo renkli gül veriyor.

Kara gül Nedir?

Siyah gül hüznü ve yası simgeleyen bir güldür. Aynı zamanda bazı kültürlerde siyah gül umutsuzluğu da simgesel olarak belirlemiştir. Siyah gül kara sevdayı ve vazgeçilmez bir aşkı simgelemektedir.

Kara gül nerede yetişiyor?

Dünyada sadece Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yetişen, kendine özgü görünümünü ve kokusunu yetiştiği topraktan alan karagül, ilkbaharla çiçek açtı.

Siyah gül tanesi ne kadar?

‘Normal güllerin fiyatları 7,5 ila 10 lira arasında değişiyor. Siyah gülün meraklısı ve soranı çok ancak fiyatını duyunca müşteriler geri adım atıyor. Ortalama bir gül en fazla 10 lira iken siyahının fiyatı 100 liraya kadar çıkabiliyor hatta çok özenli bir süsleme (aranjman) istenirse ücret daha da yükseliyor.

You might be interested:  Sıkça Sorulan Sorular: Kaktüsler Nasıl Çiçek Açar?

Siyah Gül evde yetişir mi?

Doğal siyah güller sadece Halfeti’de yetiştiği için, bu güllere karşı büyük bir tutku duyan fakat ulaşamayanlar yapay siyah gülleri evde kendileri de üretebilir.

Siyah kara gül nerede yetişir?

Farklı renkleriyle aşkın, sadakatin, masumiyetin, koşulsuz sevginin, tutkunun ve daha pek çok duygunun simgesi güller arasında siyah Halfeti gülü ayrı bir önem taşıyor. Tüm dünyada sadece Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yetişebilen bu gülleri gelin yakından tanıyalım!

Siyah Gül neyin sembolü?

Siyah gül ölümü ve bu dünyadan göçüp gitmeyi simgelediği için, ayrıca gelecekteki büyük bir değişikliğe veya devrime de işaret eder. Bu açıdan bakıldığında siyah gül ayrıca eski alışkanlıkların ve eski düzenin ölmesi anlamına gelir.

Karagül hikayesi nedir?

Karagülün şeytanın gülü olduğunu iddia eden bir efsane daha var. İnanışa göre karagül, şeytanın gülüymüş ve kimse ona dokunmazmış. Ancak karagül bir gün bir kıza madalyon olarak gözükmüş. Kız madalyonu sahibine vermek için eline alınca, şeytanın gülüne dokundu diye kızı cadı ilan etmiş halk.

Siyah Gül kime gönderilir?

Tam olarak siyah olan güller ise ancak boyama işlemi ile elde edilebilmektedir. Siyah güller bir ilişkinin ya da fikrin ölümü anlamına gelmektedir.

Kara gül her yerde yetişir mi?

Karagül dünya üzerinde sadece Halfeti üzerinde yetişen bir gül çeşitidir. Bölgede bulunan mikro klima iklimi sayesinde sadece burada yetişiyor.

Siyah Gül hangi mevsimde açar?

Karagül diğer güllere kıyasla daha bodur yetişir. Yarı katmerli ve kokulu olan bu gül, mevsim olarak ilkbahar ve sonbahar aylarında çiçek açar.

Siyah Gül solar mı?

Siyah güller şoklu olarak getiriliyor ve en az 3 sene kadar canlı kalabiliyor. Bu sebeple solmayan siyah gül olarak nam salmıştır.

You might be interested:  Güllerden Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Gülün fiyatı ne kadar?

Gül fiyatları kalitesine göre 10-20 TL arası değişkenlk gösteriyor. Orkide fiyatalrı ise 100 – 150 TL arası fiyata sahip. Papatya, orkide, lale ve diğer çiçek fiyatları da alınan çiçek sayısı ve süsleme formatlarına göre değişkenlik gösteriyor.

Siyah Gül nadir mi?

Herkesin aklına gelen güller ve renkleri çoğunlukla standarttır. Halfeti’de yetişen siyah güller ise farklı yapısı ve anlamlı ile görenleri kendine hayran bırakan nadir türlerden biri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector