Lale Orta Hangi Takımlı?

Lale Orta Hangi Takımlı?

1976 yılında futbola, Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı olan Dostlukspor’da kaleci ve kaptan olarak başlayan Orta, daha sonra Futbol Federasyonu’nun 1985, 1989, 1994 yıllarında açtığı kurslara katıldı. 1986 yılında başladığı hakemliği, futbolculukla 1989 yılına kadar sürdüren Orta, Türkiye profesyonel liglerinde

Lale Orta hangi takımı tutuyor?

Vefa Kulübü’nde basketbol oynarken, İstanbul Moda’da, Dostlukspor Kız Futbol Takımının olduğunu öğrendim. Önce ailemi ikna etmeye çalıştım çünkü Türkiye’de o dönemlerde futbol, kız çocukları için uygun bir spor dalı olarak görülmüyordu. Fakat ben futbolu çok seviyordum ve sokaklarda futbol oynuyordum.

Prof Lale Orta kimdir?

Lale Orta (d.1 Ocak 1960, İstanbul), Türk futbolcu, futbol antrenörü, futbol hakemi ve akademisyen. Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü ve ilk kadın futbol hakemidir. Yirmi yıl erkek liglerinde futbol hakemliği yaptı, profesyonel ve amatör bin beş yüzün üzerinde maç yönetti.

Hakem Zorbay küçük nereli?

18 Ekim 1992’de Adana’da doğmuştur. Eski futbolcu ve teknik direktör Feyzullah Küçük’ün oğludur. Süper Lig’deki hakemlik kariyerine 2017-2018 sezonunda oynanan Trabzonspor – Kardemir Karabükspor maçı ile başlamıştır ve o sezon sadece tek maç yönetmiştir.

Lale Orta hangi kanalda?

Trio, 23.30’da #beINSPORTS HD 1’de! M. Başakşehir – Beşiktaş ️ Lale Orta, Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım, #SporTotoSüperLig’de günün tartışmalı pozisyonlarını her açıdan değerlendirecek. Trio, 23.30’da #beINSPORTS HD 1’de!

Ilk FIFA kokartlı kadın hakem kimdir?

Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemi Lale Orta görev yaptığı dönemi anlattı.

You might be interested:  Orkide Nasıl Beslenir?

Türkiye ilk FIFA kokartlı kadın hakemi kimdir?

Dünyadaki FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Orta, 60 uluslararası maç yönetmiştir. Futbolun yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmaları ile tanınır. Lale Orta, Dostluk Spor’da 1976-1989 yılları arasında futbol oynadı. Kulüpte kalecilik ve kaptanlık yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector