Papatya Tacı Nasıl Yapılır?

Papatya Tacı Nasıl Yapılır?

Papatyadan taç yapmak aslında oldukça kolaydır. Önemli olan tek nokta papatyaları toplarken saplarını uzun tutmaktır. Bir demet papatya toplandıktan sonra daha canlı görünenler arasından seçilir. Daha sonra iki tanesi alınır ve örgü şeklinde saçları birbirine dolanır.

Küçük papatyalardan taç nasıl yapılır?

Başınızda ne çok sıkı ne de çok gevşek durmayacak şekilde ölçü aldıktan sonra topladığınız uzun saplı papatyalardan iki tanesini örgü örer gibi birbirine dolayın. Ardından aynısını diğer papatyalar için yapın. Yuvarlak bir halka oluşturduktan sonra papatyadan tacınız olmuş demektir.

Papatyalardan ne yapılır?

Papatyanın doğal şifa verici 8 kullanımı

 • Uykusuzluğa ve strese karşı sakinleştirici.
 • Cilde olan yararları
 • Akne ve cilt kızarıklarına karşı yararları
 • Mide bulantısı, kusma ve mide yanmasına karşı kullanımları
 • Soğuk algınlığının belirtilerini engellemeye yönelik kullanımları
 • Adet sancılarını azaltmaya yönelik yararları
 • Cilek Taci nasil yapilir?

  Çileği blendırla püre haline getirip, diğer malzemeleri ekleyip pişirin. Suyla ıslatılmış silikon kalıba boşaltın ve soğutun. O arada muhallebisini yapın, bunun için muhallebi malzemesini karıştırın pişince mikserle 3 veya 5 dk çırpın çileğin üzerine döküp, soğuyunca ters çevirin.

  Çocuklar için Çilek maskesi nasıl yapılır?

  5 adet çileği ezin içerisine iki tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı bal ilave edin ve karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin, ılık su ile yıkayın. Cildin sıkılaşması ve nemlenmesi için ideal bir maskedir. Çilek maskesi uygulamadan önce alerjiniz varsa bu konuda dikkatli olmanızda yarar vardır.

  Çilek nerede yetişir?

  Akdeniz iklimi yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak geçmekle birlikte kış mevsimlerinde ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu neden ile çilek meyvesinin en fazla yetiştiği bölgeler sırası ile Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi şeklindedir. Ayrıca en fazla çilek üretiminin yapıldığı il ise Muğla olmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector