Nilüfer Şarkısını Kim Söylüyor?

Nilüfer Şarkısını Kim Söylüyor?

Müslüm Gürses’in 15 Nisan 2006`da Pasaj Müzik’ten Aşk Tesadüfleri Sever albümündeki, sözlerini Murathan Mungan’ın yazdığı, müziği Sunay Özgür’ün yaptığı şarkıdır. Ayrıca Zeynep Casalini’nin 25 Kasım 2007 tarihinde çıkarttığı single’nin adıdır.

Bana beni geri ver kim söylüyor?

BANA GERİ VER (BAYÜLKEN) – YouTube.

Müslüm Gürses şarkı sözleri kime ait?

Ali Tekintüre ilk gençlik yıllarından bu yana arabesk şarkılar için sözler yazmış biri. Yazdığı bin kadar şarkı sözünün 300’e yakını kendi ifadesiyle “hit olmuş.” Arabeskin 3 büyüğü, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur; onun yazdığı şarkıları söyleyerek milyonlar satan albümler yapmış.

Hangimiz şarkısı kime ait?

klibin sonunda baba cip’e binip gider. müslüm gürses’in 1994 yılında çıkardığı senden vazgeçmem albümünün a yüzünde yer alan güzide eserdir. sözleri ali tekintüre’ye, müziği ali osman erbaşı’na aittir.

Müslüm Gürses şarkı yazdı mı?

Gürses, bestesi kendisine ait ‘Sevda Yüklü Kervanlar’ adlı şarkısıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarırken, ‘Sevda Yüklü Kervanlar/Vurma Güzel Vurma’ isimli 45’liği 300 bin basılarak dönemin rekorunu kırdı.

Gitme Söz müzik kimin?

Gitme, Müslüm Gürses’in 26 Ocak 1987’de Elenor Müzik firmasından çıkardığı albümdür. Albümün her bir şarkısı Müslüm Gürses klasiği olmuştur. Albüme ismini veren Gitme şarkısı 1987’de ise yılın en iyi şarkısı seçilmiştir. Albümün müziklerinin birçoğunda Yavuz Taner imzası bulunmaktadır.

Müslüm Gürses Kürtmü Türk mü?

Gürses pek çok haberde “Türkmen asıllı” olarak geçse de, son dönemde özellikle hayatını kaybetmesinin ardından ailesinin Ermeni olduğuna, soykırım sürecinde Müslümanlaş(tırılan)lar arasında yer aldıklarına dair bir iddia gündeme geldi.

You might be interested:  Lale Devri Hangi Yuzyilda?

Müslüm Gürses Urfa’nın hangi köyünden?

Annesi Emine Hanım ile babası Mehmet Bey önceleri Tisa olarak bilinen ancak adı 1960’lı yıllarda Fıstıközü olarak değiştirilen Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine bağlı bir köyde tanıştı. 7 Mayıs 1953’te Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinin Fıstıközü köyünde kerpiç bir evde Emine Hanım ile Mehmet Bey’in ilk çocuğu olarak dünyaya

Müslüm Gürses’in ailesine ne oldu?

Daha önce ağabeyi öldürülen Müslüm Gürses, o olayın ardından ailesinden ayrılıp İstanbul’a geliyor. Ailesi de memleketi olan Şanlıurfa’dan Adana’ya göç etti. Ancak Adana’da başlarına beklenmedik bir trajedi geldi. Müslüm Gürses’in babası Mehmet Aktaş, Adana’da eşini yani Müslüm Gürses’in annesini öldürdü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector