Nilüfer Nereye Bağlı?

Nilüfer Nereye Bağlı?

Nilüfer, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 375.000 nüfuslu bir ilçesidir. Nilüfer ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde Mudanya, doğusunda Osmangazi, güneyinde Orhaneli, batısında da Karacabey ve Mustafa Kemalpaşa ilçeleriyle komşudur.

Nilüfer hangi ilin ilçesidir?

Nilüfer, Bursa – Vikipedi.

Bursa Nilüfer hangi semtte?

Nilüfer Nerede ve Nereye Bağlı? Nilüfer Marmara bölgesinde yer almakta olup, Nilüfer ilçesi Bursa iline bağlıdır. Nilüfer yüzölçümü 552 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 536. en büyük ilçesidir.

Bursa Nilüfer Merkez mi?

Büyükşehir statüsüne 1987 yılında kavuşan Bursa’da, o tarihte Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere üç merkez ilçe kurulur.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı hangi partiden?

Nilüfer belediye başkanları listesi

Belediye Başkanı Başlangıç Parti
Faruk Baykal 27 Mart 1994 Anavatan Partisi
Mustafa Bozbey 18 Nisan 1999 Demokratik Sol Parti
Cumhuriyet Halk Partisi
Turgay Erdem 31 Mart 2019

Bursa Nilüferde nerede oturulur?

Bursa’nın batı bölgesinde Nilüfer ilçesinde yer alan Özlüce mahallesi, genellikle kira fiyatları ve satılık fiyatları ile yüksek gelirli aileler için yaşamak için tercih ettiği, şehir merkezinden uzak fakat kendi içinde bir çok sosyal aktivite alanlarına, kafeteryalara ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.

You might be interested:  Lale Devri Ne Zaman Son Buldu?

Bursa Nilüfer Otogar arası kaç km?

Bursa Otobüs Terminali ve Nilüfer İlçesi arası yaklaşık olarak 10 km’dir. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenleri için terminal içerisinde taksi durağı bulunmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 13 dakika sürmekte ve ortalama fiyat 25 – 35 TL arasındadır.

Bursa’nın en güzel ilçesi neresidir?

Bursa’nın en güzel ilçesi İznik, çinileriyle ve şirin evleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi İznik, Türkiye’nin Bursa ilinin bir ilçesi ve ilçenin merkezi olan şehir.

Bursa hangi ilçesi güzel?

Adını Orhangazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dan alan Nilüfer ilçesi, Bursa’nın ilgi çekici noktalarından biridir. Nilüfer bölgesi içerisinde birbirinden değerli doğal güzellik seçeneklerinin bulunduğu bilinmektedir.

Mudanyada hangi mahallede oturulur?

Mudanya’nın Yatırıma Uygun Yerleri

Mudanya’da fiyatı artan mahalleler arasında ilk sırada Akköy Mahallesi gelir ve ardından Altıntaş, Bademli, Balabancık, Çağrışan, Çamlık, Çepni, Eğerce… Mahalleleri gelir. Bu mahalleler Mudanya’nın popüler yerlerini oluşturur.

Bursa’nın merkez ilçesi hangisi?

Bursa ilinde bulunan ilçeler şunlardır: Merkez ilçeler: Gürsu.

Bursa’nın hangi ilçesinde yaşanır?

sakinlik için çekirge, şehir merkezine yakın olmak için maksem, ipekçilik, yeşil, gece hayatına yakın durmak için de ihsaniye, beşevler, fethiye. öğrenciysen görükle, travestiysen çarşamba, dindarsan emirsultan-ışıklar. tabiki kaplıkaya’dır. bursa’nın en temiz havasına sahip ve zemin olarak da en sağlam bölgesidir.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden?

Bursa Büyükşehir Belediyesi

Adaylık
Kıs. Parti
SAADET Saadet Partisi
DP Demokrat Parti
DSP Demokratik Sol Parti

Nilüfer ilçe nüfusu ne kadar?

Nilüfer nüfusu 2021 yılına göre 518.382. Bu nüfus, 255.471 erkek ve 262.911 kadından oluşmaktadır.

Nilüfer nedir coğrafya?

Nilüfer “Yaprakları uzun saplı, çiçekleri büyük, beyaz, su yüzeyinde açan, göl ve su birikintilerinde yetişen su bitkisi.” anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Kaktüs Nasıl Fotosentez Yapar?

Bursa otogardan Nilüfer ilçesine nasıl gidilir?

Bursa Otobüs Terminali ve Nilüfer İlçesi arası yaklaşık olarak 10 km’dir. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenleri için terminal içerisinde taksi durağı bulunmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 13 dakika sürmekte ve ortalama fiyat 25 – 35 TL arasındadır.

Bursa Nilüfer kaç Nüfus?

NİLÜFER NÜFUSU;

Türkiye İstatistik Kurumu Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre; 2018 yılında toplam 441 bin 299 kişi olan İlçemiz nüfusu, 2019 yılında 24 bin 657 kişi artarak 465 bin 956 kişi olarak açıklanmıştır.

Bursa Nilüfer ne zaman ilçe oldu?

İşte bu denli önemli bir konuma sahip olan Bursa ilimizin son yıllarda en hızlı kentleşmeyi kaydeden ilçesidir Nilüfer. İlçe olarak tarih sahnesindeki yerini 1987 yılında almıştır. İl sınırlarının tam ortasında bulunan Nilüfer’in bugünkü nüfusu 365 000 civarındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector