Lale Devri Yalısı Nerede?

Lale Devri Yalısı Nerede?

Dizinin meşhur yalısı Sarıyer’de Daha önce Lale Devri ve Dudaktan Kalbe adlı diziler de kullanılan yalı günümüzde Egemen ailesine ev sahipliği yapıyor. Sarıyer’de bulunan yalı boğaz manzarası ve deniz kıyısındaki lokasyonu ile dizideki ailenin zenginliğinin göstergesi oluyor.

Abud Efendi Yalısı kaç para?

Değeri: 30 milyon dolar

Yalı, 1900’lerin başında Abud Efendi tarafından satın alınmış. Abud Efendi’nin kızı Belkıs’ın dillere destan düğününe de ev sahipliği yapan yalı, Belkıs Abud’un ölümden sonra İsmail Özdoyuran tarafından 1980 yılında satın alınmış.

Gümüş dizisinin çekildiği yalı kimin?

Yalı sahibi Özdoyuran Ailesi Fenerbahçe Kulübü’nün Yüksek Divan Kurulu’ndaydı. 1855 yıllarında banker Necib Bey tarafından Garabed Amira Balyan’a yaptırılan Abud Efendi yalısı, 1858 yılında Fransız Baron Vandeuvre’ye satıldı.

Gümüş dizisinin çekildiği yalı nerede?

Başrollerin Kıvanç Tatltuğ ve Songül Öden’in paylaştığı Gümüş dizisi Boğaz’daki Abud Efendi Yalısı’nda çekiliyordu. 1835-1855 yılları arasında banker Altunizade Necip Bey tarafından yaptırılan yalının mimarı Garabed Balyan.

Abud Efendi Yalısı kimin?

Abud ailesinin ikameti 1981 yılına dek sürmüş ve o tarihte yalıyı Salat yağlarının sahibi İsmail Özdoyuran almıştır ve halen oturmaktadırlar.

En pahali YALI hangisi?

Zeki Paşa Yalısı, İstanbul Boğazı’nın mimarisiyle en dikkat çeken yapılarından biri. Aynı zamanda Türkiye’nin en pahalı evi olarak biliniyor. Fiyatı ise 550 milyon lira

Istanbul’un en pahalı yalısı kimin?

Sultan II. Abdülhamid nazırlarından ‘Filinta Mustafa’ olarak tanınan Tophane Müşiri Zeki Paşa için yapılan yalının satış fiyatı ise 550 milyon TL olarak belirlendi. Boğaz’ın en gözde yalısı, Türkiye’nin en pahalı, dünyanın ise en pahalı 10 evi arasında gösteriliyor.

You might be interested:  Gül Kurusu Koltuğa Ne Renk Perde Olur?

Özdoyuran ailesi kimdir?

Tekirdağ eski belediye başkanlarından İsmail Özdoyuran’ın ve merhume Melahat Özdoyuran’ın oğlu, merhum (Çorlu’daki un fabrikasının sahibiydi) Kemal Özdoyuran’ın, Melda Özdoyuran’ın yeğeni, Jale Öztarhan, Nazmi, Ziya, Serdar Özdoyuran’ın kuzenleri, İsmail – Seda, Nazlı ve Yağmur’un babası, Lara Khoury ve Ali Özdoyuran’

Abud Efendi kim?

Yalının üçüncü sahibi olan Mehmed Abud Efendi çalışkan, güvenilir ve zeki bir tüccar olan Mehmed Abud Efendi başlangıçta ipek, manifatura ve deri derken Japonya’ya kadar uzanan bir ticaret zincirini yönetti. Mehmed Abud Efendi, 1884’de İstanbul Ticaret Odası Başkanı oldu ve ölene kadar 33 sene bu görevde kaldı.

Aşkı Memnu Ziyagil Yalısı nerede?

Aşk-ı Memnu dizisinde Ziyagil Ailesi’nin yalısı olan Sarıyer’deki Büyükdere Evi, özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Gümüş dizisi ne zaman çekildi?

Gümüş, ilk bölümü 20 Ocak 2005 tarihinde yayımlanan, dram ve romantik türdeki Türk televizyon dizisidir. Kanal D’de yayımlanan dizi Gümüş ve Mehmet Şadoğlu çiftinin yaşamları ve ailelerinin hayatlarını konu almaktadır. 2013 yılında tekrarları Beyaz TV’de verilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector