Bursa Nilüfer Ne Zaman Ilçe Oldu?

Bursa Nilüfer Ne Zaman Ilçe Oldu?

İşte bu denli önemli bir konuma sahip olan Bursa ilimizin son yıllarda en hızlı kentleşmeyi kaydeden ilçesidir Nilüfer. İlçe olarak tarih sahnesindeki yerini 1987 yılında almıştır. İl sınırlarının tam ortasında bulunan Nilüfer’in bugünkü nüfusu 365 000 civarındadır.

Bursa Nilüferde nerede oturulur?

Bursa’nın batı bölgesinde Nilüfer ilçesinde yer alan Özlüce mahallesi, genellikle kira fiyatları ve satılık fiyatları ile yüksek gelirli aileler için yaşamak için tercih ettiği, şehir merkezinden uzak fakat kendi içinde bir çok sosyal aktivite alanlarına, kafeteryalara ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.

Nilüfer şu an nerede?

Nilüfer, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 375.000 nüfuslu bir ilçesidir. Nilüfer ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde Mudanya, doğusunda Osmangazi, güneyinde Orhaneli, batısında da Karacabey ve Mustafa Kemalpaşa ilçeleriyle komşudur.

Nilüfer Bursanın ilçesi mi?

Bursa’da bulunan ilçeler Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli Orhangazi ve Yenişehir’dir. Bursa’nın en kalabalık ve metropol ilçesi olarak dikkat çeken Osmangazi, Bursa’nın merkezidir.

Nilüfer hangi semtte?

Nilüfer Marmara bölgesinde yer almakta olup, Nilüfer ilçesi Bursa iline bağlıdır. Nilüfer yüzölçümü 552 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 536. en büyük ilçesidir.

You might be interested:  Kaktüs Hangi Ayda Çoğaltılır?

Bursa’nın hangi ilçesinde yaşanır?

sakinlik için çekirge, şehir merkezine yakın olmak için maksem, ipekçilik, yeşil, gece hayatına yakın durmak için de ihsaniye, beşevler, fethiye. öğrenciysen görükle, travestiysen çarşamba, dindarsan emirsultan-ışıklar. tabiki kaplıkaya’dır. bursa’nın en temiz havasına sahip ve zemin olarak da en sağlam bölgesidir.

Bursa’nın en sağlam zemini neresi?

Zemini sağlam olan Bursa’nın Hisar, Muradiye, Dobruca ve Nilüfer Üçevler bölgeleri, zeminin kayalık olması nedeniyle bu depremden zarar görmemiş ve deprem uzmanları tarafından da en güvenli bölgeler olarak nitelendirildi.

Dünya Dönüyor Nilüfer kaç yılında çıktı?

Dünya Dönüyor, sözleri ve müziği Tuğrul Dağcı’ya ait Nilüfer’in 1973 yılında seslendirdiği şarkı. Şarkıcının 1973 yılında 17 yaşındayken yaptığı ikinci 45’liğinde yer almıştır.

Nilüfer oldu mü?

Nilüfer Yumlu ya da bilinen adıyla Nilüfer (d. 31 Mayıs 1955), Türk şarkıcı, söz yazarı ve yapımcıdır. 1970’li yılların başından itibaren Türk pop müziğinin önde gelen yorumcularından biri oldu.

Nilüfer (şarkıcı)

Nilüfer
Resmî site niluferonline.org
Müzikal kariyeri
Tarzlar Pop
Etkin yıllar 1972-günümüz

Sanatçı Nilüfer yaşıyor mu?

Orta öğrenimini İtalyan Kolejinde tamamladı. Nilüfer 3 yaşında yakalandığı astımla birlikte yaşamaktadır.

Bursa’nın en güzel ilçesi neresidir?

Bursa’nın en güzel ilçesi İznik, çinileriyle ve şirin evleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi İznik, Türkiye’nin Bursa ilinin bir ilçesi ve ilçenin merkezi olan şehir.

Bursa’nın en büyük ilçesi hangisi?

İlçelerin arasında en kalabalık olan ilçe Osmangazi ilçesidir. Nüfus olarak en az kalabalık ilçesi ise Harmancık ilçesidir. Bursa İlçelerin Ortalama Nüfusu Nedir?

Nilüfer ilçesi adını nereden almıştır?

Nilüfer ilçesinin adı, Orhan Gazi’nin eşi ‘Nilüfer Hatun’dan gelmektedir. Haziran 2016’da Avrupa’da bulunan yaklaşık 27.000 belediye arasından 12 belediyeye Avrupa Konseyi tarafından verilen ‘Avrupa Diploması’nı almıştır.

You might be interested:  Defne Samyelinin Evinde Kim Bayıldı?

Nilufer Belediyesi hangi mahallede?

Nilüfer Belediyesi 40.211121 enlem ve 28.986597 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Konak Mh. ve Nilüfer ilçesine bağlıdır.

Nilüfer ilçesinde kaç mahalle var?

İlçeye bağlı 42 mahalle, 22 köy muhtarlığı olarak 64 idari birim bulunmaktadır. Büyükşehir statüsüne 1987 yılında kavuşan Bursa’da, o tarihte Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere üç merkez ilçe kurulur.

Nilüfer nedir kısa?

Nilüfer çiçeği, ana vatanı yağmur ormanları olan bir su bitkisidir. Bilimsel adı Nelumbo olan bu çiçekler halk arasında Lotus çiçeği ismiyle de bilinir. Kendi kendini temizleyen özel bir sistemi mevcuttur. Bu sayede dünyadaki en temiz çiçek olarak tanımlanır.

Bursa Nilüfer Otogar arası kaç km?

Bursa Otobüs Terminali ve Nilüfer İlçesi arası yaklaşık olarak 10 km’dir. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenleri için terminal içerisinde taksi durağı bulunmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 13 dakika sürmekte ve ortalama fiyat 25 – 35 TL arasındadır.

Nilüfer ilçesi adını nereden almıştır?

Nilüfer ilçesinin adı, Orhan Gazi’nin eşi ‘Nilüfer Hatun’dan gelmektedir. Haziran 2016’da Avrupa’da bulunan yaklaşık 27.000 belediye arasından 12 belediyeye Avrupa Konseyi tarafından verilen ‘Avrupa Diploması’nı almıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector