Minyatür Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Odanızda veya iş yerinizde huzur ve sakinliği hatırlatan bir sembol ister misiniz? Zen bahçeleri sade görünüşleri ve oval çizgileri ile insanda huzur ve sakinliği çağrıştırmaktadır. Zen bahçeleri taş, çeşitli dalga şekilleri verilmiş kum ve bir taşıyıcı kaptan meydana gelmektedir. Yatsı bir kabın içerisine koyacağınız bir miktar ince kum ile hemen bir zen bahçesi yapabilirsiniz. Deniz kenarında veya bir derede rahatlıkla bulabileceğiniz oval bir taşı merkez alarak estetik çizimler yapabilirsiniz. İç içe geçen simetrik ve dalgalı çizimler, oval dönüşler zen bahçesi desenlerine güzel birer örnektir.

Minyatür Zen Bahçesi Nasıl Yapılır (1)

Farklı renk ve tonlardaki kumlarla daha da ilginç desenler elde edilebilir. Kuru bir dal veya renkli bir taş zen bahçenize ayrı bir hava katabilir.

Minyatür Zen Bahçesi Nasıl Yapılır (2)

Zen bahçesinin bir başka güzelliği de istediğiniz an bozup yeni desenler yapabiliyor olmanızdır. Fotoğraflar buradan alıntıdır.

Minyatür Zen Bahçesi Nasıl Yapılır (3)Zen bahçeleri hakkında daha önceden yapmış olduğum Zen Bahçesi ve Teraryum başlıklı paylaşıma buradan bakabilirsiniz.

zen-bahcesi-ile-teraryum-2