Basit Bir Bahçe Serası Nasıl Yapılır?

Sera çatısının dayanıklılığını arttırmak için PVC borular arasına tel çekiliyor. Sonra çatının üzerine naylon serilerek uçları alttaki kalaslara sabitleniyor. Burada kullanılan naylon, güneşli havalarda seranın iç sıcaklığının çok artmasına neden olabilir. Bu nedenle naylon yerine bahçe kumaşının kullanılması seranın içerisinde daha dengeli bir sıcaklığın olmasını sağlayacaktır. Ayrıca naylona göre içeride biraz daha fazla hava sirkülasyonu olacaktır.

Basit Bir Bahçe Serası Nasıl Yapılır (3)

Sonra menteşe ve zincirler takılıyor. Menteşeler seranın yukarıya doğru açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Zincir de sera çatısı açıldığında devrilmeden dik bir şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Basit Bir Bahçe Serası Nasıl Yapılır (4)

Seranın yükseltilmiş bahçe kısmına bir hortum girişi sabitlenmiş. Bu girişe bahçe hortumu takarak serayı hiç açmadan içerideki fıskiye sistemiyle sulama yapılabilmektedir.

Basit Bir Bahçe Serası Nasıl Yapılır (5)

Basit Bir Bahçe Serası Nasıl YapılırNasıl yapıldığını anlattığım bu küçük bahçe serasından elde edilen mahsulleri görüyorsunuz. Siz de böyle bir bahçe serası yapmak istiyorsanız ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Basit Bir Bahçe Serası Nasıl Yapılır (6)<– Başa Dön

Pages: 1 2

You may also like...