Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır?


Yukarıdaki gibi kuş şeklinde modelleri de bulunmaktadır. Bir su şişesinin ucuna bir aparat takarak da aynı işi görebilirsiniz. -foto-

Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır (6)

veya şişenin kapağına ince delikler açarak da uygulayabilirsiniz.Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır (7)

 3. yöntem damla sulama yöntemidir. Suyun saksıya damla damla akmasını sağlayacak bir düzenek kullanarak sulama yapılabilir. Suyun depolandığı kap ne kadar büyük ise o kadar uzun süre sulama yapılacaktır.

Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır (9)

4.yöntem suyu emebilecek özellikteki bir ipi kullanarak sulama yapmaktır. İpin bir ucunu saksıya diğer ucunu da su dolu bir kabın içerisine koyarsanız eğer su ip üzerinde emile emile saksıya gelecektir.

Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır (10)

5.yöntem saksını suya ihtiyacı olduğunu algılayarak otomatik devreye giren bir elektronik düzenek kullanılmaktır. Daha fazla bilgi için buraya bakınız.

Tatilde Çiçekler Nasıl Sulanır (11)

<– Başa Dön

Pages: 1 2 3

You may also like...

1 Response

  1. 19 Eylül 2019

    […] Uygulaması şöyle oluyor: önce yağmur oluğunun dibi çakıl taşlarıyla doldurulur. Çakıl taşlarının dibine su vermek için köşeye bir boru yerleştirilir. Bu taşların üzeri bez vb. bir malzemeyle kapatılarak üzerine serilecek olan toprakla karışması engellenir. Saksıya dikilen bitkiler kökleriyle bu suyu alacaktır. “Peki bu nasıl olacak” diyorsanız ayrıntıları burada. […]