Ucuz ve Şık Bir Süs Havuzu

Bahçenizde güzel bir süs havuzu istiyorsanız bu paylaşım tam size göre! Doğal malzemelerle şık bir görünüm kazandırılmış bu süs havuzu güneş enerjili devri daim sistemiyle de sürdürülebilir bir tasarım olmuş. Ucuz ve Şık Bir Süs Havuzu (1)
Bu ucuz ve şık süs havuzunu yapmak için gerekli malzemeler:

  • Plastik bir kap
  • Su pompası
  • 6 adet beton parçası
  • Çeşitli boyutlarda bir miktar taş

Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi önce su kabının sığacağı kadar bir çukur açılıyor. Açılan çukura plastik kap yerleştirilir. Kap yerleştirildikten sonra içine istenilen şekil ve boyutta taşlar konur. Su pompası uygun yere yerleştirilir. Bu pompa suyun kurtlanmasını önlemek için suyun kendi içinde sirkülasyonunu sağlayacaktır. Güneş enerjisi ile çalışan bir su pompasının olması sürdürülebilirlilik açısından çok daha iyi olacaktır. 6 adet beton parça plastik kabın kenarlarına yerleştirilir. Daha sonra köşelere taşlar döşenir. Kaba su doldurulur. Bu şekilde süs havuzu tamamlanmış olur. Son olarak süs havuzunun güzelliğini arttırmak için su bitkilerinin dikilmesi gerekmektedir. Su bitkilerinin çeşitli renk, şekil ve boyutlarda seçilmesi havuzun daha da hoş gözükmesini sağlayacaktır.Ucuz ve Şık Bir Süs Havuzu (2)


You may also like...

1 Response

  1. 24 Haziran 2015

    […] birisi süs havuzudur. Daha önce ucuz ve şık bir süs havuzunun nasıl yapılacağını burada paylaşmıştım. Şimdi de dekoratif taşlarla oluşturulmuş bir bölümde sürekli havaya su […]