Minyatür Hobbit Evi Nasıl Yapılır?

Yüzüklerin Efendisi filmindeki Hobbit Evlerini hatırlıyın. Doğayla içiçe olan o sevimli evlerin minyatürünün evinizde olmasını ister miydiniz? (Minyatür ev ve bahçeler ilginizi çekiyor ise diğer paylaşımlarımı buradan görebilirsiniz.)

minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-1

Heybetli bir bonsai ağacı secerek işe başlayabilirsiniz. Aşağıda secilmiş olan bonsai ağacın farklı açılardan çekilmiş fotoğrafını görüyoruz.

Tree before carving

Bir tepsi üzerine ağaç yerleştirilmiş. Toprak ve suyun akışını önlemek için etrafı bir sıra betonla kaplanmış. Çatı kiremitleri küçük küçük kesilerek minyatür tuğlalar elde edilmiş. Bu tuğlalar bir plastik kalıp üzerine çimento ile yapıştırılmış. Bu işlemin sonucunda bir kapı, bir pencere ve evin duvarları elde edilmiş.

minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-3

Tuğla duvarın arkası, evin içini sembolize edecek bir höyük yapmak için doldurulmuş. Daha sonra bu dolgu maddesinin üzeri toprakla kaplanıp yosunlar dikilmiş. Kapı çerçevesi ve ağaç arasındaki boşluğu doldurmak için cımbız kullanırak özenle yosunlar dikilmiş. Böylece daha gerçekci bir manzara elde edilmiş. Giriş yoluna da küçük taşlar döşenmiş.
Devamı..

Pages: 1 2

You may also like...