Minyatür Hobbit Evi Nasıl Yapılır?

Yüzüklerin Efendisi filmindeki Hobbit Evlerini hatırlıyın. Doğayla içiçe olan o sevimli evlerin minyatürünün evinizde olmasını ister miydiniz? (Minyatür ev ve bahçeler ilginizi çekiyor ise diğer paylaşımlarımı buradan görebilirsiniz.)
minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-1Heybetli bir bonsai ağacı secerek işe başlayabilirsiniz. Aşağıda secilmiş olan bonsai ağacın farklı açılardan çekilmiş fotoğrafını görüyoruz.
Tree before carvingBir tepsi üzerine ağaç yerleştirilmiş. Toprak ve suyun akışını önlemek için etrafı bir sıra betonla kaplanmış. Çatı kiremitleri küçük küçük kesilerek minyatür tuğlalar elde edilmiş. Bu tuğlalar bir plastik kalıp üzerine çimento ile yapıştırılmış. Bu işlemin sonucunda bir kapı, bir pencere ve evin duvarları elde edilmiş.
minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-3
Tuğla duvarın arkası, evin içini sembolize edecek bir höyük yapmak için doldurulmuş. Daha sonra bu dolgu maddesinin üzeri toprakla kaplanıp yosunlar dikilmiş. Kapı çerçevesi ve ağaç arasındaki boşluğu doldurmak için cımbız kullanırak özenle yosunlar dikilmiş. Böylece daha gerçekci bir manzara elde edilmiş. Giriş yoluna da küçük taşlar döşenmiş.
minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-6Bir tepsi üzerine yerleştirilmiş olan bu Hobbit evinde minyatür süpürge, kova ve baca gibi birkaç ayrıntı var. Bahçe çitini yapmak için tahta ve tel kullanılmış. Nasıl yapıldığı aşağıdaki fotoğrafta gösteriliyor.  Making the fence

Bu minyatür evin kapısı yapmak biraz zahmetli gözüküyor. Birbirlerine tutturulan tahta parçalarını yuvarlak hale getirmek için torna tezgahı kullanılmış.

minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-5İşte karşınızda minyatür Hobbit evi. Çekilen o kadar zahmete değecek bir manzara sunuyor. minyatur-hobbit-evi-nasil-yapilir-7


You may also like...