Sevdiklerinize Özel Minik Sukulent Bahçeleri

Bizlere şefkati, fedakarlığı, cömertliği ve karşılıksız sevgiyi öğreten annelerimiz için ne yapsak azdır. Annelerimize bazı zamanlar, bu genelde anneler gününde oluyor, hediyeler alarak onları mutlu etmek isteriz. Piyasada satılan sıradan bir hediye almaktansa sevdiğiniz kişi kadar özel bir hediyeyi siz tasarlamak istemez misiniz? Kendi ellerinizle yapacağınız bir minik sukulent bahçesi annenizin çok hoşuna gidecektir. Bakımı çok kolay olan sukulent bitkiler ile renkli taşları bir araya getirerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye özel notlar yazarak onu daha da mutlu edebilirsiniz.

Mini succulent gardens by The Little Green House
Minik sukulent bahçesini yapmak için gereken malzemeler;

  • Saksı (saksı tercihi size kalmış, paylaştığım örnekte cam fincan kullanılmış)
  • Çeşitli sukulent bitkiler (buradan Cevrecibahcem.com/5 bilgi edinebilirsiniz)
  • Çakıl taşı, odun kömürü ve toprak (miktarı seçeceğiniz saksıya göre değişecektir)
  • Çeşitli dekoratif malzemeler (renkli taşlar, kurdeleler, kristaller vb.)

Teraryum Nasıl Yapılır (1)

Minik sukulent bahçesinin yapım aşamaları;

  1. aşamada kullanacağınız saksıya karar vermelisiniz. Cam fincan, kavanoz, porselen kase veya herhangi bir atık kutu da olabilir. Atık bir kutu kullanırsanız hoş gözükmesi için boyamanız gerekebilir.
  2. aşamada saksının dibine bir miktar çakıl taşı ve odun kömürü doldurun. Çakıl taşları bitki kökünün suyun içinde kalıp çürümesini önlemek için drenaj görevini görecektir. Odun kömürü de küflenmeyi ve oluşabilecek kötü kokuları önlemek için kullanılmaktadır.
  3. aşamada toprak eklenerek sukulent bitkiler dikilir. Çok çeşitli sukulent bitkileri bulunmaktır. Aralarından özenle seçim yapmak gerekir.
  4. aşamada çeşitli dekoratif malzemelerle süsleme yapın. Sevdiğiniz kişiye özel notlar yazıp minik bahçenize yerleştirin. Aşağıdaki örneklerden daha fazlasını görmek için buraya bakabilirsiniz.

Sevdiklerinize Özel Minik Sukulent Bahçeleri (2)


You may also like...