Çimlenmiş Patates Canavarları!

Uzun süre nemli bir ortamda kalan patatesler çimlenirler. Bu çimlenme biz şunu söylüyor; ben yenmek için uygun değilim, beni artık gömün! Çimlenmiş patates solanin denen zararlı bir madde üretirir. Bu nedenle çimlenmiş patatesleri tüketmek yerine büyük bir saksıya veya bahçeye dikmeniz daha iyi olacaktır. Yok ben yiyicem diyorsanız, patatesin kabuğunu derin soyun ki çimlenmiş bölgelerin zararlı etkilerinden tamamen kurtulasınız.

Çimlenmiş patateslerin bir özelliği de ilginç şekiller oluşturmasıdır. Bizim evdeki çimlenen patateten de adeta bir canavar çıkmaya çalışıyor. Hemde boynuzları olan pembe bir canavar.
DSC_8843Başka ilginç Çimlenmiş Patates Canavarları varmı diye görsellerde bir arama yaptım. Karşıma bu ilginç canavarlar çıktı.

Çimlenmiş Patates Canavarları! (1)

fotoğrafÇimlenmiş Patates Canavarları! (2)fotoğraf


You may also like...

1 Response

  1. 31 Ekim 2016

    […] Çimlenmiş patatesler görsel olarak çok ilginçtir! Evinizde çimlenmiş patates yoksa eğer bu işlemi hızlandırabilirsiniz. Dikeceğiniz kadar patatesi evinizde nemli ve sıcak bir yere bırakıp birkaç gün bekleyiniz. Arada bir hafif ıslatarak nemini arttırabilirsiniz. Patates hasadını eylül ayında yapabilirsiniz. […]