Yeni Başlayanlar İçin Bonsai

Özel tekniklerle yetiştirilebilen bodur ağaçlara bonsai denilmektedir. Bonsailer şelale, süpürge ve rüzgara gibi çeşitli estetik şekilde olabilmektedir. Bu estetik yönüyle de sanat eseri olarak kabul edilmektedir. Bonsai sanatı, yaşayan ağaçlara duyulan saygının sembolüdür. Bu minik ağaçlar sevimli görünmelerinin yanı sıra oldukça da heybetlidirler.

Yeni Başlayanlar İçin Bonsai (3)Genellikle tepsiye benzeyen sığ ve yayvan saksılarda yetiştirilen bonsailer minyatür olmalarına rağmen normal bir ağaç görünümündedir. Özenle yetiştirilen ağacın dalları budanarak minyatür ağaç görünümü kazandırılır. En popüler bonsailer yaklaşık boyları 15 cm kadar olanlardır.

Yeni Başlayanlar İçin Bonsai (1)

Bonsailer nihayetinde bir ağaçtır. Normal ağaçlar gibi yapraklarını dökerler, çiçek açarlar ve meyve verirler. Nasıl normal ağaçlar yıl boyunca bazen sıcağa, bazen soğuğa bezen fazla neme bazen de rüzgara maruz kalıyorlarsa bunların hepsi bonsailer için de olabilir.

Yeni Başlayanlar İçin Bonsai (2)

Daha fazla bonsai fotoğrafı için Esther Menashe ‘nin sayfasına bakabilirsiniz.

Devamı..

Pages: 1 2

You may also like...

2 Responses

  1. 22 Kasım 2016

    […] ve bahçeler ilginizi çekiyor ise diğer paylaşımlarımı buradan görebilirsiniz.) Heybetli bir bonsai ağacı secerek işe başlayabilirsiniz. Aşağıda secilmiş olan bonsai ağacın farklı açılardan […]

  2. 18 Nisan 2020

    […] Bonsai ne demekitr? […]